OBRÁZKY OD ESKY

DÁRKY OD MALÉ HOLČIČKY KTERÁ POMÁHA DĚTEM.

Proč jsem se rozhodla pomáhat?

Jmenuji se Eskarina a jsem štastné dítě.

Mám maminku a tatínka, babičky a dědečka, prababičku, tetu a strejdu. Mám 4 sestřenice a kopec přátelů. Mám ale i kamarádov kteří jsou výnimoční. Maji vlastní svět nebo nedostali do vínka tolik zdraví jako já. Moje maminka mi říkala že jejich život je o něco těžší, musej chodit k doktorům, to stojí penízky a maminky jsou utrápené jak to všechno zvládat. Tak jsem se moji maminky zeptala jak jim můžu pomoct.

Rada kreslím a můj tatínek a maminka pracují s obrázkami. Tento rok jsem se rozhodla udělat vlastní kalendář a dárkové předměty a část z prodeje chci věnovat právě kamarádům a dětem ktoré to nejvíc potřebují.

Postupně vám maminka představí děti které jsou výjímečné a chtějí mít pri sebe usměvavé maminky a tatínkov kterých netrápí pocit že jsou na to sami. Buďme si blíž! Pomáhejme má to zmysel.

CO MĚ BAVÍ

KRESLÍM A POMÁHAM KAMARÁDŮM

PODPOŘTE DOBROU VĚC

KUPTE SI ORIGINÁLNÍ DÁREK A POMOZTE TAK

RODINÁM V JEJICH NELEHKÉ SITUACI.

KALENDÁŘ 2021

AUTOR: ESKARINA BRIČ NOVOTNÁ

Kalendář z autorskými obrázky od Esky.

Graficky spracovali maminka a tatínek.

O VÝJÍMEČNÝCH DĚTECH

PŘÍBĚHY MALÝCH HRDINŮ

přečti si příběhy mích kamarádů kterých životní cesta není zdaleka tak hladká a příětiva jako k jiným dětem. Statečně se ale postavili životní výzvě a stali se z nich malý hrdinové. Žiji v rodinách velkých hrdinů který jim dávají lásku a starostlivost. Radujou se času kdy můžou odhodit starosti aspon na chvilku si uzívat bezstarostných chvilek. Pojďme temto hrdinúm pomoct aspoň týmto malým příspěvkem v podobe koupy dárku od Eskarinky. Ta své kresby venovala práve temto detem a vy jim mužete tak věnovat korunky které potrebuji na léčbu.

MALÝ VELKÝ HRDINOVÉ

Pomáham Kubkovi

Každý rodič sníva o svojom dieťati, o tom aké bude jeho prvé slovo, o prvých krokoch. Nie každému je to ale dopriate. Jakubko je naším vysnívaným dieťaťom. Žiaľ, osud sa s nami zahral. Kubkovi bola diagnostikovaná spinálna svalová atrofia typu 2. Mal necelé dva roky, keď začal liečbu Spinrazou. Každé 4 mesiace chodí do nemocnice na spinálnu punkciu.

Napriek vážnej chorobe, Kubkovi nemizne úsmev z tváre, denne cvičí, chodí do škôlky so zdravými deťmi a snaží sa užívať si radosti bežného dňa čo najviac, spolu s bračekom Lukym.


Nielen my, rodičia, ale aj celé naše okolie veríme, že Kubkova tvrdá drina pri cvičení a liečba ho postavia na nohy a my budeme svedkami zázraku a Kubkových prvých samostatných krokov. A na to sú nevyhnutné špecializované rehabilitácie, ale aj cvičiace pomôcky.


Ďakujeme, že nám pomáhate.


S úctou a pokorou,

Kubkovi rodičia – Marcel a Kristína

Pomáham Viktorke

Tak toto som ja, Viktorka. Narodila som sa na presne vypočítaný termín, 4. 7. 2011. Mami s tatim sa na mňa veľmi tešili. Všetko bolo v poriadku, keď som bola v brušku, akurát si mamka prvorodička lámala hlavu ako to celé dopadne, veď som prišla na svet ako riadny valibuk, skoro 4 kilá, 55 cm, ale šlo to inak ako sme všetci predpokladali. Akútny cisársky rez, mala som veľmi slabé srdečné ozvy, APGAR 4. Previezli ma na neonatologickú intenzívnu stanicu, kde som strávila takmer dva mesiace, ale napriek zlým prognózam ma zachránili. Moje telíčko si už nepamätá, koľko vývodov, hadičiek a káblikov z neho viedlo. Mala som ťažké záchvaty, museli ma na dva týždne intubovať a dať do umelého spánku, bola som dlho na silných liekoch, nemala som sací reflex. Mamke dovolili po 2 týždňoch sa ku mne nasťahovať, učila som sa piť z fľašky, stále mi robili nejaké vyšetrenia, no čo vám budem hovoriť, pre všetkých to bolo peklo. Múdre lekárske hlavy neprišli do dnešného dňa na to, čo sa stalo a vlastne aká je moja diagnóza, napriek magnetickej rezonancii, odberu mozgovomiechového likvoru, biopsii svalov, genetickým vyšetreniam…  Lenže mami s tatim sú silní, milujú ma takú, aká som.


 https://www.viktorkovo.sk

Pomáham Dominike

Som 3 ročná holčička mám štěstí jsem zdravá a předse usměvavá i navzdori tomu že mě opustila maminka, odešla odemě a nechala mě prěd decákem. Tatinek je v současný dobš kúli sve nerozvážnosti ve vězení. Vychováva ma moje babička a dědeček. Maminka mě chtěla dát do dětského domova ale jěště že ji moje babička zastavila a vzala si mě k sebe. Babička ale neni moc zdravá a z důchodu ledna vyjde sama. Ja ji ale dělám radost a rodina a prátelé nám pomáhají. Blížia se vánoce a ja by jsem si přála aby muj tatík byl při mě. Nepotřebujeme vela jen teplou večeři a střechu nad hlavou. Budu vděčná ak nám pomůžete a trošičku ulevíte mím prarodičům aby jsme mohli mít hezké svátky.

GALERIE PRODEJNÝCH DÁRKŮ

Chci vidět víc

Chci vidět víc

Chci vidět víc

Chci vidět víc

Chci vidět víc