Sila archetypu

 

Jak použít archetypy k vytvoření unikátního vizuálního stylu pro vaši značku

 

V dnešní době je velmi důležité se odlíšit od konkurence a vybudovat si silnou značku, která bude mít své vlastní místo na trhu. Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak toho dosáhnout, je použití archetypů ve vizuální tvorbě. Archetypy jsou univerzální obrazy a symboly, které se vyskytují ve všech kulturách po celém světě. Tyto archetypy mohou být použity v kreativní tvorbě pro oživení vašeho brendu a vytvoření jeho jedinečnosti.

Každý archetyp má své vlastní charakteristiky a vlastnosti, které jsou společné pro všechny lidi, bez ohledu na věk, pohlaví nebo kulturu. Tyto archetypy jsou součástí našeho podvědomí a mohou být součástí vyjádření určitých pocitů a emocí, jako je například touha po dobrodružství, láska, moc nebo tajemství.

Použití archetypů ve vizuální tvorbě je skvělý způsob, jak komunikovat s vašimi zákazníky a vybudovat si silnou značku. Když se rozhodnete zvolit určitý archetyp, pomůže vám to lépe porozumět vašim zákazníkům a vytvořit vizuální obsah, který na něj bude mít silný a pozitivní vliv.

Například, pokud chcete vytvořit značku, která bude vnímána jako mocná a autoritativní, můžete použít archetyp vládce. Vládce je symbolem moci a autority, av kreativní tvorbě se často používá v designu loga, obalů, webových stránek a dalších vizuálních prvků.

dalším příkladem může být použití archetypu bojovníka. Tento archetyp symbolizuje odvahu, sílu a výkon, a může být použit v reklamě na sportovní vybavení, automobily nebo potraviny.

Samotné vizuální prvky jako barvy, typografie, obrázky, design a celkový styl jsou důležitými faktory, které pomáhají vytvářet a posilovat identitu značky. Avšak, aby byla identita značky úspěšná a přilákala správnou cílovou skupinu, musí být založena na jasném porozumění archetypům. Každý archetyp má své vlastní specifické charakteristiky a cílovou skupinu, takže výběr správného archetypu pro vaši značku může mít obrovský vliv na úspěch vašeho podnikání.

 

Použití archetypů může být také účinné při odlíšení vašeho brendu od konkurence. Když se rozhodnete použít archetyp, který se liší od toho, co ostatní značky používají, můžete si vybudovat silnou značku, která bude mít své vlastní místo na trhu.

 

Značka Baťa

Značka Baťa, která vyrábí obuv a další kožené výrobky, využívá archetyp Stvořitele. Baťa je jedna z nejznámějších českých značek a její vizuální identita se stala ikonickou. Její logo a design obalů výrobků jsou založeny na architektuře a průmyslovém designu, což odráží schopnost Baťy stvořit něco nového a originálního.

 

Značka Kofola

Kofola je alternativa k tradičním nápojům jako Coca-Cola, Pepsi nebo Fanta, využívá archetyp Rebela. Značka se snaží odlišit se od konkurence a zdůrazňovat svou nezávislost a odvahu. I když někdy působí jako Kamarád vždy je cítit rebelii a protiproud. Vizualita Kofoly je hravá, barevná a nápaditá a zdůrazňuje vztah ke kultuře a alternativním hodnotám.

 

Česká spořitelna

Největší banka v Česku, využívá archetyp Pečovatele. Banka zdůrazňuje svou spolehlivost a bezpečnost pro klienty a snaží se vytvořit silné vztahy s nimi. Vizuální stránka České spořitelny je čistá, jednoduchá a stále se vyvíjí, aby lépe odpovídala potřebám zákazníků.

 

Škoda Auto 

Největší český výrobce automobilů, využívá archetyp Objevitele. Značka se snaží inovovat a tvořit nové, moderní automobily, které mohou konkurovat zahraničním značkám. Vizualita Skody je moderní, technologická a čistá, což odráží inovativní přístup k designu automobilů. I tu se dá říct že v některých vizuálech působý jako Kamarád neboli jako archetyp jeden z nás. Dojem který Škoda vyvoláva je že tyto auta jsou dostupná, ale se ždibíčkem adrenalinu a dobrodružství. Proto si myslím, že tu je silné zastoupení archetypu Objevitele.

 

Bohemia Crystal

Značka, která vyrábí ručně vyráběné křišťálové sklo, využívá archetyp Mistra. Značka se snaží zdůraznit svou řemeslnou tradici a kvalitu výroby. Vizualita Bohemia Crystal je elegantní a luxusní a náročné řemeslné dovednosti a přesnost.

 

 

Samozřejmě, pokud byste chtěli získat profesionální pomoc při hledání archetypu pro vaši značku, můžete se na mě obrátit. Společně můžeme prozkoumat vaše hodnoty, a najít ten záměr najít cíl archetyp, který vaši značku bude nejlépe reprezentovat. Závěrem vám mohu pomoci s tvorbou vizuálních prvků a strategií komunikace, které budou podporovat váš zvolený archetyp. Pokud tedy chcete, aby vaše značka vynikla a byla rozpoznatelná, neváhejte mě kontaktovat.

 

Zůstaňte ve spojení a nechte si zasílat novinky a inspiraci!

Zanechte mi váš e-mail a já vás budu informovat co nového chystám. Zapište se k odběru novinek.

Nenávidim SPAM. A proto vám ho rozhodně posílat nebudu. Mé zprávy které odemně dostanete vám udělají radost..

Pomohu vám výtvořit kreativní vizuální dojem v online prostoru!

Jmenuji se Katarína Brič a jsem vizuální mentor s mnohaletými zkušenostmi v oblasti vizuálního umění. Má vášeň pro umění a kreativitu mě vedla k tomu, abych se stala mentorem pro ty, kteří chtějí rozvíjet své schopnosti v oblasti fotografie, výtvarného umění, animace a filmu. Mým cílem je pomáhat ostatním rozvíjet svůj umělecký potenciál a objevovat vlastní uměleckou identitu. Věřím, že každý z nás má umělce uvnitř sebe.

Spojme se a společně naplňme vaše touhy po krásné a autentické prezentaci.

30 minutová konzultace ZDARMA