Fotografie,

která prodává

5 tipů k dosažení fenomenálních výsledků

Věděla jsi, že lidský mozek dokáže zpracovat obrazovou informaci až šedesát tisíckrát rychleji než textovou zprávu?

I tvé fotografie mohou magicky přitahovat!

Je několik principů a estetických pravidel, které ovlivňují zda se nám fotografie líbí nebo ne. A pokud si uvědomíš tyto dávné principy, to co vlastně dávno víš, a zahrneš je do každodenní tvorby, tvé vizuální příspěvky budou mít větší šanci zaujmout.

Proto ode mě přijmi malou pozornost v podobě PDF dokumentů, kde nalezneš mé tipy k dosažení poutavějších fotografií a příspěvků pro sociální sítě. Nebo čti dál a vše se dozvíš.

Zjistila jsem, že jsou věci které fungují po tisíciletí a když si je člověk vědomý, jeho tvorba se rázem zdokonalí.

Tvé fotografie budou lidé milovat!

TVOŘ ČERNOBÍLE

Zkus chvilku barvu úplně ignorovat.

A zaměř svou pozornost na svět tvarů, linií, struktur a světla. Černobílé fotografování lépe pomůže vnímat principy kompozice, vyváženost obrazu a struktur.

PRACUJ S KOMPOZICÍ

Kompozice je zásadní, protože pokud fotografie není dobře komponována, vytváří smyslové přetížení. Divák neví na co se dívá a kde je centrální informace snímku. Jaké je sdělení? Kompozice dává strukturu, vede oko diváka.

HRAJ SI S BARVOU

Barva definuje náš svět. Je to identifikační prvek, který nás spojuje s našimi emocemi. Povím ti o základních pojmech použití barvy

v obrazu.

KOMPONUJ DO RÁMU

Rámuj si realitu. Cvič oko, aby vidělo tak jak na svět koukají mistři fotografové. Hledej nejzajímavější scénu na které se odehrává to co pak zachytíš na fotoaparát. Ve tvé moci je si scénu uzpůsobit tak, aby vzniklo fenomenální dílo.

POZORUJ SVĚTLO

Pro fotografování je světlo ta nejdůležitější složka celého procesu. Bez světla by nevznikla fotografie. PHOTO GRAPHO v latině znamená kreslení světlem. Světlo je pro fotografa jako inkoust pro spisovatele. Nauč se práci se světlem tak, aby tvé fotografie zářily.

Proč doporučuji vizuální komunikaci nepodceňovat?

Protože správný vizulál doplní tvé sdělení a podpoří celkový dojem, který chceš docílit. Místo toho, aby jsi používala profláknuté fotografie z fotobanek a nebo “cvaky” z mobilu bez hlubšího záměru, zamysli se nad poselstvím, příběhem nebo sdělením, které chceš svému publiku dopřát. Tvá vizuální stránka by mohla být úzce spjatá s tvou značkou. To proto, aby lidé mezi těmito aspekty snadno navázali spojení. Například: barevná schémata a “styl vizuálů” mohou být cennými způsoby propojení mezi grafikou a fotografií. Fotografie mohou také pomoci vytvářet asociace s tvou značkou. Když zákazníci vidí, že tvé produkty používají opravdoví lidé a tvůj produkt je dělá šťastnými, tak se lépe umí do situace vcítit a rázem se v ní vidí. Pokud potřebuješ sdělovat emoce, energii, příběh… tyto zdánlivě abstraktní pojmy, fotografie se pro tuto komunikaci nabízí jako vhodné řešení. A ještě dál můžeš jít s gifem nebo videem. Podobně tomu je v případě, když divák vidí jak fotografie tvoříš, jak žiješ, jaká jsi. Začínají mít pocit, jako by si s tebou budovali vztah, nikoli jen se značkou, produktem, firmou.

Pokud tě tvorba vizuálních příspěvků zajímá a chceš se dozvědět víc, mám tu pro tebe přichystaný mini workshop, kde si můžeš vyzkoušet tyto tipy a zapojit se do výzev a soutěže

Workshopy & Kurzy


MINI WORKSHOP FOTOGRAFIE KTERÁ PRODÁVÁ

Nabízím ti mini workshop zaměřený na praktickou část. Krok za krokem tě provedu tím co jsem ti zde v tipech popsala. Názorně ti ukážu jak pracovat s kompozicí, jak s barvou a proč si myslím, že rámování a fotografování do černobíla pomáhá k lepším výsledkům. Podíváme se na zdroje světla a jak je využívat ve svůj prospěch. Workshop bude nabušený tipy k inspiraci, tématy a tipy co jak fotografovat. Dostane se tí mé pozornosti v bezpečné skupině žen na stejné vlně. Společně se inspirujeme a zdokonalujeme. Přidej se k nám 🙂

KURZ JAK NA HRAVÉ GIFY …

Pojď vyprávět příběhy skrze fotografii a GIFy. Vytvoř si neokoukanou vizuální prezentaci na web a oživ své sítě. Vyzkoušej si, jak vytvořit vizuální obsah s nápadem a v plném vědomí. Dívej se na svět pozorně. Tvé fotografie se zdokonalí, tvé příspěvky budou atraktivní a zábavné. Začni vyprávět osobní příběhy pomocí fotografií a GIFů. Kurz je zábavný a dozvíš se v něm jak se tvoří animovaný GIF, jak upravovat fotografie, jak fotografovat portrét.

MAGICKÉ SELFIE

KOUZLO AUTOPORTRÉTU, ANEB LÉČIVÁ SÍLA VIZUÁLNÍ ZPOVĚDI SKRZE FOTOGRAFII

V tomto kurzu tě zavedu na intimní cestu sebeobjevování a experimentování prostřednictvím umění autoportrétu. Ukáži ti, jak si vypracovat silný koncept. Jak hledat lokality pro fotografování a jak kreativně využít přirozeného světla k tomu, abychom umocnily výsledek. Ukáži ti svůj postup od počátečního nápadu, až po finální úpravy v Lightroomu, Photoshopu, Luminaru a také v jiných free aplikacích pro mobil. Vytvoříme fotografie autoportrétu, které budou vyprávět podmanivé příběhy.

CO ŘEKLY MÉ KLIENTKY A ABSOLVENTKY O MÝCH SLUŽBÁCH

ŽENA V OBRAZE – KATARINA BRIC – HRAVE GIFY

Klienti & Absolventi

Kurz Fotografujeme s lehkostí od ženy v obraze doslova preniesol ľahkosť do môjho objektívu. Informácie nielen podané a skonštatované, ale vysvetlené na názorných príkladoch. Ak ste mali doteraz rešpekt pre fotením, tak po absolvovaní tohoto kurzu rešpekt príde, ale k vašim krásnym fotkám.

Miriam Paradová

Na začátku kurzu jsem byla úplný neovladatel svého fotoaparátu. Fotila jsem ráda, jen jsem často pouze cvakala jednu fotku za druhou. Po absolvování kurzu Kataríny, jsem začala fotit na manuál. Našla jsem tolik věcí, které umí můj fotoaparát. Začala jsem kreativně hledat, co chci fotit, dostala jsem do fotografií více emocí, lépe pracuji se světlem. Katarína je úžasný lektor, umí krásně motivovat, radit. Kurzem žije a předává moře energie. Díky ní jsem našla cestu, která mi pomůže se ve focení zdokonalit. Všem doporučuji.

Aneta Adamcová

Kurz o fotografování bych doporučila každému, kdo chce získat základy o fotografování. Je v něm shrnuto vše, co si jinak člověk musí osahat časem pomocí svých vlastních chyb. Katarina je nejen profesionální, ale zároveň i ochotná cokoliv vysvětlit a pomoci. Její nasazení a hledání řešení na každou otázku bylo obdivuhodné.

Olga Kornaty

Na začátku jsem se hlavně chtěla naučit dělat Gify, abych měla co dávat na sítě, když bych byla líná psát článek (což se může stát;)Nakonec jsem po letech zase čuchla k tomu, co mě vždycky bavilo, akorát jsem to z nějakýho záhadnýho důvodu opustila. Bylo to pro mě jako noční návštěva hračkářství, kdy nemusim jen zdálky na tu nádheru koukat, ale všechno si ošahat a zkusit. Teď už si bez stop motion svůj tejden skoro nedokážu představit. Děkuju ❤️

Klára Svobodová

Na úvod musím napsat, že jsem v jakémkoli kreativním tvoření úplně mimo, kreslit neumím, na nějakou animaci bych si nikdy netroufla. Ale začala jsem si všímat různých vtipných gifů, a jak to pěkně ozvláštní příspěvky. Takže jsem se s vděčností zapsala do kurzu ke Katarině a doufala, že mě třeba něco naučí. A ona fakt naučila. Podle návodu jsem si stáhla PRVNÍ aplikaci a vytvořila svoji první animaci hry. Byla jsem nadšená, všichni se divili, protože mě znají a to mě motivovalo ještě víc. Katarina popsala hned několik softwarů, se kterými má dobrou zkušenost a stačí si jen vybrat. Kurz doporučuji každému, kdo chce upoutat svými originálními obrázky a gify.

Jitka Netušilová

Mockrát děkuju za kurz jak tvořit GIFy! Obsahově paráda, opravdu se dá vše naučit. Kurz od Kataríny mohu vřele doporučit. Na začátku jsem o tvorbě GIFů nevěděla téměř nic, neznala jsem aplikace, které použít a teď moje výtvory (po)baví okolí. Dokonce je teď budu vytvářet za účelem představování zaměstnanců a produktů firmy kde pracuju.

Šárka Kváčová

thin

Potřebuješ fotky, gify, videa?

NAPÍŠ MI 🙂

MgA. Katarína Brič

www.katarinabric.com

www.hravegify.cz

katarinabric@zenavobraze.cz

Chceš si přečíst má moudra?

PŘEČTI SI ČLÁNKY NA BLOGU

Sice jen začínám, ale moc mě začalo bavit psát blog. Zatím na něm můžeš najít články o webových stránkach, o barvě a tvorbě obecně. Budu se těšit pokud mi napíšeš, když se ti má práce líbí.

Zajímají tě další tvořivé cesty?

VYBER SI Z NÁVODŮ A TIPŮ

Jednou za čas, když se mi chce, vytvořím nějaký návod, který svým fanouškům věnuji. Ráda sdílím své nové objevy, tvořivé postupy a nápady. Když vidím jak se ženy pouští do fotografování a do tvoření gifů s lehkostí, mám obrovskou radost. Pokud máš podnět k tomu jaký návod by tě potěšil, napiš mi, nebo se poděl o své přání ve skupině.

BUĎME VE SPOJENÍ

Kde mě můžeš potkat

Působím v Praze, ve středních Čechách a v Košicích na Slovensku, Také se můžeme vidět online nebo přijedu za tebou 🙂

Sleduj mně

Vstup do skupiny, sleduj mě na instagramu, pinterestu , přidej se k ženám, které tvoří svůj svět!

Zeptej se

MgA. Katarína Brič

vizuální výtvarnice a obrazová kouzelnice

katarinabric@zenavobraze.cz